MG z nowym elektrykiem na rynek UK

Brytyjski oddział MG Motor potwierdziło, że już wkrótce na rynku pojawi się ich całkiem nowy elektryk. MG4 EV póki co, trafi do sprzedaży jedynie w Wielkiej Brytanii i będzie pierwszym z elektrycznych modeli koncernu zbudowanym na platformie Modular Scalable Platform (MSP) od firmy SAIC Motor. Silnik nowego MG będzie znajdował się z tyłu i tym […]

fot. materiały prasowe MG

Brytyjski oddział MG Motor potwierdziło, że już wkrótce na rynku pojawi się ich całkiem nowy elektryk. MG4 EV póki co, trafi do sprzedaży jedynie w Wielkiej Brytanii i będzie pierwszym z elektrycznych modeli koncernu zbudowanym na platformie Modular Scalable Platform (MSP) od firmy SAIC Motor.

Silnik nowego MG będzie znajdował się z tyłu i tym samym napędzał jedynie tylną oś.

fot materiały prasowe MG

Kupujący będą mieli do wyboru dwa pakiety baterii:

  • pierwszy o pojemności 51 kWh, pozwalający pokonać 350 kilometrów na jednym ładowaniu,
  • drugi natomiast to pakiet 64 kWh, który będzie w stanie przejechać około 450 kilometrów.

Dla wersji z mniejszą baterią przewidziano silnik o mocy 168 koni mechanicznych, natomiast w wersji oferującej większy zasięg MG4 EV będzie mogło pochwalić się mocą aż 201 koni.

fot. materiały prasowe MG

Mocniejszy egzemplarz będzie rozpędzał się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8 sekund, ale niestety jego prędkość maksymalna będzie ograniczona jedynie do 160 km/h.


fot. materiały prasowe MG

Już wkrótce koncern ma podać więcej szczegółów dotyczących tego pojazdu. Poznamy także jego pełną specyfikację oraz co najważniejsze – cenę.

Przypuszcza się, że z racji tego iż MG4 jest bezpośrednią konkurencją dla Volkswagena ID.3 i Nissana Leafa, kwota jaką trzeba będzie zapłacić za ten samochód będzie oscylować w przedziałach cenowych w jakich oferowane są wspomniane pojazdy.


fot. materiały prasowe MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *