Elektryczny rower od GMC i VanMoof

Jeszcze niedawno firma GMC prezentowała elektrycznego pickupa Sierra EV Edition One, a już dzisiaj wspólnie z VanMoof zbudowała rower elektryczny pasujący do wspomnianej powyżej ciężarówki. VanMoof to holenderski producent zajmujący się produkcją rowerów Ebike, który znany jest z minimalistycznych i luksusowych projektów. Ebike nad jakim wspólnie pracowali z marką samochodową miał zrobić trochę szumu wokół […]

fot. GMC

Jeszcze niedawno firma GMC prezentowała elektrycznego pickupa Sierra EV Edition One, a już dzisiaj wspólnie z VanMoof zbudowała rower elektryczny pasujący do wspomnianej powyżej ciężarówki.

VanMoof to holenderski producent zajmujący się produkcją rowerów Ebike, który znany jest z minimalistycznych i luksusowych projektów. Ebike nad jakim wspólnie pracowali z marką samochodową miał zrobić trochę szumu wokół premiery ich najnowszego pickupa, którego zdjęcie znajdziecie poniżej.

fot. GMC

Projekt stworzył Dao-Yi Chow – urodzony i wychowany w Nowym Jorku projektant, który w 2008 roku współtworzył znaną, uliczną markę modową Public School, która zdobyła wiele nagród jak chociażby Swarovski Award CFDA dla najlepszego projektanta odzieży męskiej.

fot. GMC

Dwukołowca wyceniono na 1 000 USD i można było go zakupić jedynie na evencie NTWRK’s Days of Drops, który miał miejsce 20 października tego roku. Posiada on minimalistyczną, ale solidną ramę przyciągającą wzrok swoją czerwono-czarną kolorystyką. Został wyposażony w kilka elementów, które można znaleźć chociażby w elektrycznych motocyklach. Są to między innymi elektroniczna zmiana przełożeń, wymienna bateria czy nawet zaawansowane zabezpieczenia antykradzieżowe.

Zasadniczo rower GMC x VanMoof to tak naprawdę czarny VanMoof S3 z kilkoma czerwonymi akcentami o których pisałem powyżej i logotypem GMC, co wcale nie oznacza że jest to coś złego. Model S3 jest przecież niesamowitym projektem.

Rowerem można podróżować z prędkością do 32 km/h z pomocą pedałów, a w zależności od trybu jazdy na jednym ładowaniu jest on w stanie pokonać odległość od 59 do nawet 140 kilometrów.

Jeśli posiadasz już rower elektryczny i zastanawiasz się nad zmianą baterii, to koniecznie zaglądnij na stronę firmy Green Cell. Znajdziesz tam produkty pasujące do każdego typu rowerów elektrycznych. Warto także wspomnieć, że niedawno ta krakowska firma otworzyła pod Krakowem własną fabrykę baterii, o której więcej możecie przeczytać TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *