Najnowsza ładowarka od polskiej firmy Green Cell

W zeszłym tygodniu, krakowska firma Green Cell zaprezentowała swój najnowszy produkt noszący nazwę GC Habu. Jest to pierwsza na świecie, komercyjnie dostępna ładowarka do samochodów elektrycznych łącząca w sobie moc wallboxa z praktycznością kabla do ładowania. Cała elektronika została zamknięta we wtyczkach, dzięki czemu nie znajdziemy tutaj niepraktycznych “cegieł” umieszczonych gdzieś na kablu. Czyste, a […]

W zeszłym tygodniu, krakowska firma Green Cell zaprezentowała swój najnowszy produkt noszący nazwę GC Habu. Jest to pierwsza na świecie, komercyjnie dostępna ładowarka do samochodów elektrycznych łącząca w sobie moc wallboxa z praktycznością kabla do ładowania.

Cała elektronika została zamknięta we wtyczkach, dzięki czemu nie znajdziemy tutaj niepraktycznych “cegieł” umieszczonych gdzieś na kablu. Czyste, a zarazem praktyczne wzornictwo łączy się z niespotykanym dotąd komfortem użytkowania.

fot. Klaudia Mikulec -Green Cell

GC Habu cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia, najwyższy poziom bezpieczeństwa obsługi, ale przede wszystkim poręczność i łatwość obsługi. Ładowarka dzięki łączności Bluetooth i GSM może być obsługiwana poprzez specjalnie przygotowaną aplikację, którą możesz zainstalować na swoich urządzeniach mobilnych.

Warto również podkreślić, że ładowarka została w całości zaprojektowana w Polsce przez zespół Green Cell.

fot. Klaudia Mikulec – Green Cell

Co cechuje i wyróżnia tą ładowarkę od innych produktów dostępnych na rynku? Poniżej elektryzujące fakty o GC Habu:

Minimalizm o pełnej mocy – czysta forma, 7 m długości, waga zaledwie 3 kg, złącze Type 2 z wbudowaną praktyczną diodą LED oraz gniazdo CEE 16 A 5P. Habu możesz zabrać zawsze ze sobą i korzystać z gniazd siłowych 16 A w celu szybkiego naładowania swojego samochodu z mocą aż do 11 kW. Jeżeli chcemy ładować samochód optymalnie, możliwe jest również obniżenie mocy ładowania do 7,2 kW lub 3,6 kW.

Ładowanie pod zdalną kontrolą – wyświetlacz LCD wbudowany we wtyczkę ładowarki zapewnia bezpośredni dostęp do najważniejszych parametrów, takich jak aktualna moc ładowania pojazdu, czas bieżącej sesji czy doładowana energia. Za komunikację bezprzewodową odpowiada moduł Bluetooth wraz z GSM dzięki czemu możesz się oddalić nadal zachowując pełną kontrolę nad ładowaniem. Dzięki aplikacji “GC App” masz nie tylko dostęp do bieżących informacji o ładowaniu lecz również możesz zdalnie zmienić moc ładowania w razie potrzeby. Aplikacja wskazuje szacowany zasięg po ładowaniu, oraz umożliwia dodanie taryf w celu oszacowania kosztu ładowania. Warto śledzić zmiany gdyż aplikacja będzie stale rozbudowywana i aktualizowana o nowe funkcjonalności.
Z myślą o przyszłości – Habu będzie stale rozwijane. W ciągu najbliższych miesięcy ładowarka zostanie wzbogacona m.in. o automatyczne harmonogramy ładowania czy zarządzanie obciążeniem.

fot. Green Cell

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu marki Tesla – jej ładowanie będzie dla Ciebie jeszcze łatwiejsze. Habu wyposażono w funkcje ułatwiające obsługę procesu ładowania w Teslach S, 3, X oraz Y. Dłużej przytrzymaj przycisk funkcyjny a ładowarka skomunikuje się z Twoją Teslą i zdalnie otworzy port ładowania. Gdy naładujesz już samochód wystarczy że znów przytrzymasz przycisk funkcyjny aby zakończyć ładowanie i uwolnienie wtyku. Bez potrzeby sięgania po telefon, czy kończenia sesji z poziomu ekranu w samochodzie.

fot. Green Cell
fot. Green Cell

GC Habu obsłużysz łatwo, szybko i intuicyjnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Konstrukcja ładowarki Habu została wykonana z trwałych materiałów, które zabezpieczają ją przed uszkodzeniami. Wtyczka typu 2 spełnia normę IP67, a pozostała część urządzenia normę IP55. Ładowarka jest odporna na kontakt z wodą, upadek czy najechanie na urządzenie kołem samochodu. Może pracować w temperaturach od -25 do +45 stopni Celsjusza. Ładowarka jest też zabezpieczona przed porażeniem dzięki wyłącznikom RCD typu A + DC.

fot. Green Cell

Ładowarka jest już dostępna w przedsprzedaży, a kupić możecie ją między innymi TUTAJ.

fot. Klaudia Mikulec – Green Cell
fot. Klaudia Mikulec – Green Cell
fot. Klaudia Mikulec – Green Cell
fot. Klaudia Mikulec – Green Cell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *