1 000 000 Tesli z Szanghaju

Tesla świętuje właśnie milionowy samochód elektryczny wyprodukowany w fabryce Tesla Giga Shanghai w Chinach. Z oficjalnych informacji wynika, że ​​jubileuszowa Tesla została wyprodukowana dokładnie 13 sierpnia 2022 roku. Budowa fabryki w Szanghaju rozpoczęła się dosyć niedawno, bo 7 stycznia 2019 roku, a pierwsze samochody wyprodukowane w niej trafiły do ​​klientów w Chinach już w grudniu 2019 […]

Tesla świętuje właśnie milionowy samochód elektryczny wyprodukowany w fabryce Tesla Giga Shanghai w Chinach. Z oficjalnych informacji wynika, że ​​jubileuszowa Tesla została wyprodukowana dokładnie 13 sierpnia 2022 roku.

fot. Twitter/@JayinShanghai

Budowa fabryki w Szanghaju rozpoczęła się dosyć niedawno, bo 7 stycznia 2019 roku, a pierwsze samochody wyprodukowane w niej trafiły do ​​klientów w Chinach już w grudniu 2019 roku. Początkowo zakład produkował jedynie Model 3, natomiast chwilę później do gamy modeli produkcyjnych dołączył także Model Y.

fot. Twitter/@JayinShanghai

Fabryka Tesla Giga w Szanghaju jest największą na świecie fabryką pojazdów elektrycznych. Według najnowszego raportu Tesli, jest ona w stanie wyprodukować ponad 750 000 modeli rocznie. Warto wspomnieć iż jest to pierwszy w Chinach zakład produkcyjny, którego stuprocentowym udziałowcem jest zagraniczna firma.

Szacuje się, że już za około rok Tesla osiągnie następny kamień milowy wynoszący ponad 5 000 000 pojazdów, które opuszczą fabryki na całym świecie. Na dzień dzisiejszy ich liczba to 3 000 000 wyprodukowanych egzemplarzy.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć podziękowań od samego Elona Muska 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *