Nowy kompaktowy elektryk – Cupra UrbanRebel

Volkswagen wraz ze spółkami zależnymi już w 2025 roku wprowadzi na rynek trzy elektryczne kompakty. Pierwszym z zaprezentowanych pojazdów została najnowsza Cupra UrbanRebel. Co prawda odświeżony koncept różni się znacznie od tego pokazanego wcześniej (a byłem nim zachwycony), ale uważam, że i tak nie można zbytnio narzekać. Zazwyczaj bywa tak, że wizjonerski koncept wzbudza wśród […]

Volkswagen wraz ze spółkami zależnymi już w 2025 roku wprowadzi na rynek trzy elektryczne kompakty. Pierwszym z zaprezentowanych pojazdów została najnowsza Cupra UrbanRebel.

Co prawda odświeżony koncept różni się znacznie od tego pokazanego wcześniej (a byłem nim zachwycony), ale uważam, że i tak nie można zbytnio narzekać. Zazwyczaj bywa tak, że wizjonerski koncept wzbudza wśród zainteresowanych masę emocji, aż tu nagle do produkcji trafia zwykłe, nudne auto. Na szczęście najnowsze wcielenie tej Cupry wygląda naprawdę dobrze. Według producenta, wygląd koncepcyjny będzie odzwierciedlony przynajmniej w 95% w modelu, który finalnie trafi na linię montażową.

Koncept Cupry UrbanRebel, fot. materiały prasowe Cupra
Odświeżony koncept, fot. materiały prasowe Cupra

UrbanRebel będzie produkowany w fabryce Martorell w Hiszpanii i zostanie zbudowany na platformie “Small MEB” na której powstaną także Volkswagen Polo (ID.1) oraz kompaktowy elektryk od Skody.

W zaprezentowanym pojeździe zainstalowano jeden silnik elektryczny o mocy 226 koni mechanicznych, który napędza przednią oś Cupry i pozwala na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 6,9 sekundy. Zasięg jaki oferuje koncept to niecałe 440 kilometrów na jednym ładowaniu, jednak aby obniżyć cenę finalną modelu produkcyjnego zostanie zastosowany mniejszy zestaw akumulatorów, a co za tym idzie zasięg może nie być tak imponujący.

Szacuje się, że kiedy pojazd trafi do sprzedaży w 2025 roku, cena za podstawowy model wynosić będzie około 100 000 złotych.

Koncern poza opisywanym kompaktem ma zamiar wprowadzić także na rynek jeszcze dwa inne, większe modele: Terramar oraz Tavascan, które powinny pojawić się w sprzedaży już w 2024 roku.

fot. materiały prasowe Cupra

Zapraszam do obejrzenia obszerniejszej galerii zdjęć, którą znajdziecie pod poniższym filmem.

fot. materiały prasowe Cupra
fot. materiały prasowe Cupra
fot. materiały prasowe Cupra
fot. materiały prasowe Cupra
fot. materiały prasowe Cupra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *