Elektryczny Polestar O2 trafia do seryjnej produkcji

Jeszcze do niedawna koncept, a dzisiaj już model produkcyjny. Polestar przekazał właśnie oficjalną informację, że zaprezentowany w marcu 2022 roku koncepcyjny roadster Polestar O2 wejdzie do produkcji seryjnej i będzie oferowany jako Polestar 6. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od dyrektora generalnego marki, produkcja modelu zostanie uruchomiona najpóźniej w 2026 roku. Jak wspomina Thomas Ingenlath początkowo […]

Jeszcze do niedawna koncept, a dzisiaj już model produkcyjny. Polestar przekazał właśnie oficjalną informację, że zaprezentowany w marcu 2022 roku koncepcyjny roadster Polestar O2 wejdzie do produkcji seryjnej i będzie oferowany jako Polestar 6.

fot. Polestar

Zgodnie z informacjami otrzymanymi od dyrektora generalnego marki, produkcja modelu zostanie uruchomiona najpóźniej w 2026 roku.

Jak wspomina Thomas Ingenlath początkowo miał być to jedynie koncept pokazujący w jakim kierunku będzie zmierzał producent. Po jego prezentacji odzew konsumentów był jednak tak duży, że podjęto decyzję o urzeczywistnieniu projektu i wprowadzeniu tego niesamowitego roadstera do produkcji.

fot. Polestar

Już dzisiaj możecie zarezerwować swój egzemplarz Polestar 6 online, na wszystkich aktywnych rynkach sprzedażowych chińsko-szwedzkiego koncernu. Należy jednak przygotować trochę gotówki – elektryczny roadster będzie kosztował około 200 000 USD.

fot. Polestar

Kabriolet z twardym dachem zostanie zbudowany na całkowicie nowej platformie z klejonego aluminium i będzie on korzystał z architektury elektronicznej modelu Polestar 5 o napięciu 800W.

Pojazd będzie napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 884 koni mechanicznych (650kW), a jego moment obrotowy będzie wynosić aż 900Nm. Te parametry spowodują, że czas w jakim roadster rozpędzi się od 0 do 100km/h wyniesie jedynie 3,2 sekundy.

Jego prędkość maksymalna to 250km/h, a zasięg na jednym ładowaniu to około 483 kilometrów. Na ten moment Polestar przedstawił w sumie sześć modeli, z czego cztery są jeszcze na etapie projektowym.

fot. Polestar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *