Elektryczno-wodorowe Renault Scenic

Renault kilka dni temu zaprezentowało swój najnowszy koncept – model Scenic Vision ⚡ Mało kto spodziewał się takiego ruchu ze strony francuskiego koncernu, tym bardziej, że segment vanów od lat boryka się z problemem jakim jest spadek sprzedaży. Samo Renault jeszcze niedawno wykreśliło z aktualnej oferty czwartą generację Scenica, która zaprezentowana została w 2016 roku. […]

Renault kilka dni temu zaprezentowało swój najnowszy koncept – model Scenic Vision ⚡

Mało kto spodziewał się takiego ruchu ze strony francuskiego koncernu, tym bardziej, że segment vanów od lat boryka się z problemem jakim jest spadek sprzedaży. Samo Renault jeszcze niedawno wykreśliło z aktualnej oferty czwartą generację Scenica, która zaprezentowana została w 2016 roku.

Najnowszy model przypominający trochę Megane E-Tech, które jest już dostępne w sprzedaży, ma trafić do seryjnej produkcji najpóźniej w 2024 roku.

Pojazd będzie posiadał elektryczno-wodorowy układ napędowy H2-Tech o mocy 218 koni mechanicznych, w którym ogniwo paliwowe będzie odpowiedzialne za wydłużenie zasięgu pomiędzy klasycznym ładowaniem. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania szacuje się, że Scenic Vision będzie w stanie pokonać około 800 kilometrów na jednym ładowaniu przy jedynych 40 kWh pojemności zainstalowanych baterii 🔋

Dość spore wrażenie zrobił na mnie także futurystyczny kokpit i przestronne wnętrze pojazdu. Drzwi otwierają się w przeciwnych kierunkach. Nie zobaczymy w nim także środkowego słupka.

Koncept posiada cztery miejsca siedzące, jednak w modelu produkcyjnym znajdzie się miejsce dla piątki pasażerów.

Jak podoba Wam się kierunek, jaki obrali projektanci francuskiego koncernu ? Dajcie znać w komentarzach ⬇️

Fot.Renault
Fot.Renault
Fot.Renault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *