Jaki kierunek obierze Volkswagen – spieszę z odpowiedzią

W zeszłym roku Tesla miała swój “Battery day” na którym przedstawiła plany związane z rozwojem marki oraz zaprezentowała najnowszą technologię produkcji ogniw Volkswagen idąc śladami amerykańskiego giganta nie pozostał dłużny i w trakcie swojego “Dnia zasilania” przekazał opinii publicznej informacje w jakim kierunku zmierza elektryfikacja koncernu. Power Day o którym mowa to święto kierowców i […]

W zeszłym roku Tesla miała swój “Battery day” na którym przedstawiła plany związane z rozwojem marki oraz zaprezentowała najnowszą technologię produkcji ogniw 🔋 Volkswagen idąc śladami amerykańskiego giganta nie pozostał dłużny i w trakcie swojego “Dnia zasilania” przekazał opinii publicznej informacje w jakim kierunku zmierza elektryfikacja koncernu.

Fot. Volkswagen

Power Day o którym mowa to święto kierowców i fanów samochodów elektrycznych zorganizowane przez Volkswagena. Przedstawiciele marki zaprezentowali na zorganizowanej z tej okazji konferencji techniczną “road mapę” dotyczącą akumulatorów, ale także ładowania elektrycznych pojazdów do 2030 roku. Mogliśmy z niej wywnioskować iż ceny elektryków będą spadać, a naładowanie najnowszego typu akumulatorów będzie znacznie krótsze.

Volkswagen w przeciągu najbliższych dziesięciu lat ma w planach uruchomienie sześciu fabryk na terenie Europy. Producent będzie w nich wytwarzał akumulatory tylko i wyłącznie na własne potrzeby. Zakłady te mają docelowo produkować baterie o łącznej pojemności 240GWh ⚡Pierwsze kraje w jakich wystartuje ich produkcja to Niemcy oraz Szwecja.

Nowe ogniwa o uproszczonej budowie i zwiększonym zasięgu, które zaprezentowano wczoraj, zadebiutują już w 2023 roku, a od 2030 zasilać mają nawet 80% elektryków, które wyjadą z koncernu VW 🔋 Dzięki najnowszej technologii produkcji oraz recyklingowi koszt akumulatorów zmniejszy się nawet o połowę. Grupa VW będzie wytwarzać akumulatory ze stałym elektrolitem. Dzięki jego zastosowaniu zasięg wzrośnie nawet o 30%, dodatkowo skracając czas ładowania nawet o 50%.

Niemiecki producent ma także zamiar uruchomić 18 tysięcy publicznych punktów szybkiego ładowania w Europie do 2025 roku. 😍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *